Olej na kartonu, 22x28 cm, signováno vpravo dole V. Antoš, rám.
1878, Chomutičky u Jičína - 1938, Praha
Žák UMPRUM v Praze (1897-1899). Dále se učil na AVU (1899-1903; prof. Myslbek). Sochař a malíř. Jako akademik pracoval v Myslbekově ateliéru na modelu jezdecké sochy sv. Václava. Maloval především krajiny a zátiší. Roku 1937 vytvořil i svůj autoportrét.