Alois Schneiderka - Alpy

Olej na překližce, 85x105 cm. Signováno vpravo dole Schneiderka. Rám.

Pozn.: Rám i malba mírně poškozeny.

o autorovi: 1896 - 1958
Narozen ve Valašském Meziříčí. Studoval na výtvarných akademiích ve Vídni a Paříži. Studijní cesty podnikal po Itálii, Španělsku, Francii, Bulharsku, Německu a Turecku. Později působil jako kulturní atašé v Bulharsku, kde restauroval památky byzantského umění. Závěrečnou část života prožil na svém rodném Valašsku, kde maloval motivy Beskyd za mlhavých, deštivých dnů.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 440 000 Kč.

22785. Alpy
Dražba ukončena:27.09.2018 21:30:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:11 000 Kč