Alois Schneiderka

38584. Horské štíty

popis: Pastel. 24x32 cm. Signováno vpravo dole Schneiderka. Rám, pasparta, sklo.

pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1896 - 1958
Narozen ve Valašském Meziříčí. Studoval na výtvarných akademiích ve Vídni a Paříži. Studijní cesty pořádal po Itálii, Španělsku, Francii, Bulharsku, Německu a Turecku. Později působil jako kulturní atašé v Bulharsku, kde restauroval památky byzantského umění. Závěrečnou část života prožil na svém rodném Valašsku, kde maloval motivy Beskyd za mlhavých, deštivých dnů.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 440 000 Kč.

dražba ukončena: 11.12.2019 19:41:07

vyvolávací cena: 700 Kč

vydraženo za: 2 800 Kč