Alois Schneiderka

38584. Horské štíty

popis: Pastel. 24x32 cm. Signováno vpravo dole Schneiderka. Rám, pasparta, sklo.

pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1896 - 1958
Narozen ve Valašském Meziříčí. Studoval na výtvarných akademiích ve Vídni a Paříži. Studijní cesty pořádal po Itálii, Španělsku, Francii, Bulharsku, Německu a Turecku. Později působil jako kulturní atašé v Bulharsku, kde restauroval památky byzantského umění. Závěrečnou část života prožil na svém rodném Valašsku, kde maloval motivy Beskyd za mlhavých, deštivých dnů.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 440 000 Kč.

zbývá: 3 dnů, 22 hodin

konec dražby: 11.12.2019 19:37:00

vyvolávací cena: 700 Kč

minimální příhoz: 100 Kč

aktuální cena: 900 Kč