Alois Schneiderka - Valašská krajina

Pastel na kartonu. 36x47 cm. Signováno vlevo dole Al. Schneiderka. Rám, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1896 - 1958
Narozen ve Valašském Meziříčí. Studoval na výtvarných akademiích ve Vídni a Paříži. Studijní cesty podnikal po Itálii, Španělsku, Francii, Bulharsku, Německu a Turecku. Později působil jako kulturní atašé v Bulharsku, kde restauroval památky byzantského umění. Závěrečnou část života prožil na svém rodném Valašsku, kde maloval motivy Beskyd za mlhavých, deštivých dnů.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 440 000 Kč.

302538. Valašská krajina
Dražba ukončena:07.12.2019 20:17:00
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:4 500 Kč