Amálie Mánesová - Kytice

Detail položky

Detail položky

Kombinovaná technika, 34x24 cm. Signováno vpravo dole A. Manes. Rám, sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen. Stav ilustruje přiložená fotodokumentace.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.

Nejdelší strana: 36 cm

 

o autorovi: 1817 – 1883
Malířka, pocházela z umělecké rodiny Mánesů, sestra Josefa a Quida. Malovat se učila od otce, který také rozhodl o předmětu její tvorby – krajinářství. Vedla domácnost svým bratrům, po smrti otce převzala jeho soukromé kurzy kreslení u šlechtických zájemců. Sama malovala hlavně romantické krajiny.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 100 000 Kč.

vydraženo posouzeno znalcem
152370. Kytice
Dražba ukončena:28.01.2026 20:30:47
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:16 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
16 000 Kč 28.01.2026 20:27:47 19849
15 000 Kč 28.01.2026 20:25:29 11157
14 000 Kč limit (28.01.2026 20:23:02) 19849
13 000 Kč 28.01.2026 20:23:03 11157
12 000 Kč limit (28.01.2026 20:18:56) 19849
11 000 Kč 28.01.2026 20:18:57 11157
10 000 Kč 28.01.2026 20:14:48 19849
9 500 Kč 28.01.2026 19:49:49 17968
9 000 Kč 23.01.2026 13:23:14 19849
8 500 Kč limit (23.01.2026 13:22:05) 17174
8 000 Kč 23.01.2026 13:22:06 19849
7 500 Kč 20.01.2026 22:34:19 17174
7 000 Kč limit (20.01.2026 22:34:12) 11157
6 500 Kč 20.01.2026 22:34:13 17174
6 000 Kč 13.01.2026 22:41:59 11157
5 500 Kč limit (13.01.2026 22:41:58) 16404
4 400 Kč limit (13.01.2026 10:15:42) 16404
4 300 Kč 13.01.2026 10:15:43 17429
4 200 Kč limit (11.01.2026 22:00:55) 16404
4 100 Kč 11.01.2026 15:30:01 16405
4 000 Kč 09.01.2026 22:54:00 15650
3 900 Kč 06.01.2026 11:57:06 2297
3 800 Kč 05.01.2026 15:47:00 17429
3 700 Kč 03.01.2026 19:27:28 2297
3 600 Kč 02.01.2026 10:36:28 16946
3 500 Kč 30.12.2025 12:43:20 2297
3 400 Kč 29.12.2025 13:44:22 8620
3 300 Kč 29.12.2025 0:11:47 16404
3 200 Kč 25.12.2025 18:15:35 2297
3 100 Kč 23.12.2025 12:26:27 8620
3 000 Kč 22.12.2025 18:18:39 2216