Anglie 18. století - Po návratu z lovu

Nejdelší strana: 55 cm

Olej na dřevěné desce, 55x45 cm. Nesignováno. Zezadu štítek. Rámováno.

Pozn.: Rám i malba mírně poškozeny.

Předložený obraz představuje ukázkovou malbu anglické školy. Druhá polovina 18. století byla obdobím, kdy se úroveň anglického figurálního malířství ovlivněného francouzským rokokem vyrovnala kontinentální výtvarné scéně. Typický se pro něj stal elegantní hravý styl obohacený o nové žánrové moralistní prvky s kousavou satirou soudobých společenských poměrů. K tomuto proudu se přimyká také tento charakteristicky maloformátový skupinový obraz, na němž je zachycen šlechtic po návratu z lovu. Zobrazen je ve vratké póze, jak se nechává obsloužit lokaji. Vedle námětu je pozornost třeba věnovat vysoce kvalitnímu výtvarnému zpracování, které využívá diagonální kompozici a velmi efektní práci s lokálním osvětlením scény. Obraz lze bez okolků označit za velmi hodnotné dílo s typickými rysy malířství anglické školy 18. století.

Anglie 18. století
77241. Po návratu z lovu
Dražba ukončena:25.05.2022 21:54:47
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:8 500 Kč