Olej na lepence, 60x42 cm. Signováno vpravo dole Povondrová. Rámováno.
Pozn.: Rozměr s rámem 65x45 cm. Původ díla je okolo roku 1930. Moderně pojatá dobová malba silně ovlivněná francouzským uměním, razantně se svým vysoce kvalitním provedením řadící k avantgardním uměleckým stylům, tvořící paralelu s pracemi Kamila Lhotáka. Galerijní vzácné dílo!
o autorovi: Malířka, grafička, designérka, narozena 1928 Praha.
Studovala novinovou kresbu a karikaturu u prof. PELCE na VŠUP v Praze. Věnovala se malbě, grafice a designu. V letech 1954 - 1969 byla členkou Armádního výtvarného studia v Praze.