Antonín Hudeček - Březový háj

Olej na plátně, 100x150 cm, signováno vpravo dole Ant. Hudeček, rám.

1872, Loucká u Budyně nad Ohří - 1941, Častolovice
Žák AVU u prof. Pirnera a Brožíka, poté se učil v Mnichově od Oty Seitze. V rané tvorbě byl figuralistou, dokonce tvořil i akty. Poté se stal především krajinářem. Později díky studijním cestám tíhl k malbě moře, ale po návratu domů opět hledal náměty v našich končinách. Díky cestování po Evropě se dostává i do Alp, a také Malých a Vysokých Tater. Tyto destinace ho natolik uchvátily, že se staly dalším oblíbeným motivem jeho tvorby. V posledním desetiletí svého života se znovu vrací k malbě českých krajin, která ho střídavě provázela po celou dobu jeho tvroby.

3927. Březový háj
Dražba ukončena:30.03.2016 19:09:00
Vyvolávací cena:12 000 Kč
vydraženo za:85 000 Kč