Antonín Hudeček - Chalupy z Bukavice u Police nad Metují

Kombinovaná technika na papíře, 33,5x39,5 cm, signováno vpravo dole Ant. Hudeček, rám, zaskleno.

1872, Loucká u Budyně nad Ohří - 1941, Častolovice
Žák AVU u prof. Pirnera a Brožíka, poté se učil v Mnichově od Oty Seitze. V rané tvorbě byl figuralistou, dokonce tvořil i akty. Poté se stal především krajinářem. Později díky studijním cestám tíhl k malbě moře, ale po návratu domů opět hledal náměty v našich končinách. Díky cestování po Evropě se dostává i do Alp, a také Malých a Vysokých Tater. Tyto destinace ho natolik uchvátily, že se staly dalším oblíbeným motivem jeho tvorby. V posledním desetiletí svého života se znovu vrací k malbě českých krajin, která ho střídavě provázela po celou dobu jeho tvroby.

Pozn.: Rám poškozen. Přiložena korespondence autora s dědečkem současné majitelky. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

3551. Chalupy z Bukavice u Police nad Metují
Dražba ukončena:27.01.2016 19:54:09
Vyvolávací cena:5 000 Kč
vydraženo za:23 000 Kč