Antonín Hudeček - Výhled do kraje

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Kombinovaná technika, 32x47 cm, překližka?, signováno vpravo dole Ant. Hudeček, rám, zaskleno.

1872, Loucká u Budyně nad Ohří - 1941, Častolovice
Žák AVU u prof. Pirnera a Brožíka, poté se učil v Mnichově od Oty Seitze. V rané tvorbě byl figuralistou, dokonce tvořil i akty. Poté se stal krajinářem, kterého zaujala zejména krajina kolem vsi Okoři. Později díky studijním cestám tíhl k malbě moře, ale po návratu domů se opět hledal náměty v našich končinách. Díky cestování po Evropě se dostává i do Alp, a také Malých a Vysokých Tater. Tyto destinace ho natolik uchvátily, že se stali dalším oblíbeným motivem jeho tvorby. V posledním desetiletí svého života se znovu vrací k malbě českých krajin, která ho střídavě provázela po celou dobu jeho tvroby.

Pozn.: Rám poškozen. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

vydraženo
2167. Výhled do kraje
Dražba ukončena:26.03.2015 22:30:00
Vyvolávací cena:10 000 Kč
vydraženo za:18 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
18 000 Kč 26.03.2015 21:07:45 741
17 000 Kč limit (26.03.2015 19:30:15) 297
16 000 Kč 26.03.2015 19:30:16 489
15 000 Kč limit (26.03.2015 19:06:59) 297
14 000 Kč 26.03.2015 19:07:00 297
13 000 Kč 25.03.2015 17:01:44 584
12 000 Kč 25.03.2015 11:49:14 134
11 000 Kč 25.03.2015 8:47:50 584
10 000 Kč 16.03.2015 22:52:59 741