Antonín Hudeček

53053. Krajina u Police nad Metují

popis: Olej na kartonu, 34x40 cm. Signováno vpravo dole Hudeček. Rám, sklo.

pozn.: Rám mírně poškozen. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem. V papíře skvrnky. Vystaveno v galerii u Sv. Jakuba 2014, Nový Bydžov - Metličany. Vzadu razítko s pozůstalosti s potvrzením pravosti Jiřího Hudečka.

o autorovi: 1872, Loucká u Budyně nad Ohří - 1941, Častolovice
Žák AVU u prof. Pirnera a Brožíka, poté se učil v Mnichově od Oty Seitze. V rané tvorbě byl figuralistou, dokonce tvořil i akty. Poté se stal především krajinářem. Později díky studijním cestám tíhl k malbě moře, ale po návratu domů opět hledal náměty v našich končinách. Díky cestování po Evropě se dostává i do Alp, a také Malých a Vysokých Tater. Tyto destinace ho natolik uchvátily, že se staly dalším oblíbeným motivem jeho tvorby. V posledním desetiletí svého života se znovu vrací k malbě českých krajin, která ho střídavě provázela po celou dobu jeho tvorby.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 4 400 000 Kč

dražba ukončena: 26.11.2020 21:38:00

vyvolávací cena: 1 000 Kč

vydraženo za: 21 000 Kč