Antonín Hudeček

35049. Mořské vlnobití

popis: Olej na kartonu, 22x33 cm. Signováno vpravo dole A. Hudeček. Rám.

Pozn.: Malba odborně vyčištěna. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

o autorovi: 1872, Loucká u Budyně nad Ohří - 1941, Častolovice
Žák AVU u prof. Pirnera a Brožíka, poté se učil v Mnichově od Oty Seitze. V rané tvorbě byl figuralistou, dokonce tvořil i akty. Poté se stal především krajinářem. Později díky studijním cestám tíhl k malbě moře, ale po návratu domů opět hledal náměty v našich končinách. Díky cestování po Evropě se dostává i do Alp, a také Malých a Vysokých Tater. Tyto destinace ho natolik uchvátily, že se staly dalším oblíbeným motivem jeho tvorby. V posledním desetiletí svého života se znovu vrací k malbě českých krajin, která ho střídavě provázela po celou dobu jeho tvorby.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 4 400 000 Kč

zbývá: 37 dnů, 8 hodin

konec dražby: 25.09.2019 19:07:00

vyvolávací cena: 1 000 Kč

minimální příhoz: 100 Kč

aktuální cena: 2 200 Kč