Antonín Málek

49103. Hráz

popis: Pastel, 33x48 cm. Signováno vpravo dole A. Málek. Rám, sklo.

pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1937
Narodil se v Plzni. Studoval v Praze AVU u prof. Součka a Rady. Po okupaci emigroval do Švédska a později přesídlil do Německa, kde žije dosud střídavě s Jindřichovým Hradcem. Věnuje se také restaurování. Účastnil se restaurátorských prací v Tibetu, kam se vrací a tvoří inspirován místní krajinou a kláštery. Pedagogicky působil na místní výtvarné akademii. Podnikl řadu dalších studijních cest do Francie a USA. Ve své tvorbě se věnoval jak figurálním tématům a portrétům, strukturální abstrakci a krajinomalbě. Jeho tvorba se zároveň dotýká obecných problémů složité duše člověka.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 170 000 Kč.

zbývá: 1 dnů, 7 hodin

konec dražby: 30.09.2020 19:37:00

vyvolávací cena: 500 Kč

minimální příhoz: 100 Kč

aktuální cena: 1 100 Kč