Antonín Málek

51760. Krajina s pláží

popis: Olej na kartonu, 22x60 cm. Signováno vlevo dole Málek 2002. Olištováno.

o autorovi: 1937
Narodil se v Plzni. Studoval v Praze AVU u prof. Součka a Rady. Po okupaci emigroval do Švédska a později přesídlil do Německa, kde žije dosud střídavě s Jindřichovým Hradcem. Věnuje se také restaurování. Účastnil se restaurátorských prací v Tibetu, kam se vrací a tvoří inspirován místní krajinou a kláštery. Pedagogicky působil na místní výtvarné akademii. Podnikl řadu dalších studijních cest do Francie a USA. Ve své tvorbě se věnoval jak figurálním tématům a portrétům, strukturální abstrakci a krajinomalbě. Jeho tvorba se zároveň dotýká obecných problémů složité duše člověka.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 170 000 Kč.

dražba ukončena: 28.10.2020 22:08:00

vyvolávací cena: 500 Kč

vydraženo za: 1 400 Kč