Antonín Málek - Ukřižování

Lept, 62x41 cm. Signováno vpravo dole tužkou Antonín Málek 1970 a vlevo dole v tisku Málek 70.

o autorovi: 1937-2021
Narodil se v Plzni. Studoval v Praze AVU u prof. Součka a Rady. Po roce 1968 emigroval do Švédska, později žil v Německu, po roce 1990 se střídavě vracel do Česka. Věnoval se také restaurování, účastnil se restaurátorských prací v Tibetu, kam se vracel a tvořil inspirován místní krajinou a kláštery. Pedagogicky působil na místní výtvarné akademii. Podnikl řadu dalších studijních cest do Francie a USA. Ve své tvorbě se věnoval jak figurálním tématům a portrétům, strukturální abstrakci a krajinomalbě. Jeho tvorba se zároveň dotýká obecných problémů složité duše člověka.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 170 000 Kč.

61531. Ukřižování
Dražba ukončena:15.07.2021 21:58:10
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:9 000 Kč