Antonín Pelc

49128. Krajina v Chan - Čou

popis: Pastel, 31x28 cm. Signováno vpravo dole A. Pelc 55. Rám, pasparta.

pozn.: Rám poškozen. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem a prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

o autorovi: 1895 -1967
Narodil se v Lišanech u Rakovníka. Studoval soukromě u K. Reisnera, poté pražskou AVU u prof. Bukovace a Pirnera. Studijní cestu podnikl do Berlína. Věnoval se karikaturám a plakátům. V poválečné době se jeho dílo stalo nositelem komunistické ideologie. V pozdních letech se věnoval hlavně malbě, která byla ovlivněna pozdním kubismem. Působil jako pedagog na pražské UMPRUM a AVU.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 750 000 Kč.

dražba ukončena: 30.09.2020 20:02:00

vyvolávací cena: 1 000 Kč

vydraženo za: 3 000 Kč