Antonín Vojtek - Soumrak

Olej na plátně, 50x29 cm. Signováno vpravo dole A. Vojtek. Rám.

o autorovi: 1934
Malíř, grafik, galerista, pedagog. Studoval na PedF UJEP v Brně. Výtvarně se vzdělával soukromě. Od r. 1979 ve svobodném povolání. V 70. letech maloval op-artové geometrické vize, poté malířskou i grafickou tvorbu spojil s krajinou, na přelomu století přešel k figurální tvorbě. Ilustroval řadu knih, přispíval do časopisů. R. 1992 otevřel první soukromou galerii na Břeclavsku. Jeho práce jsou zastoupeny v českých regionálních galeriích, ale také v Musée d´Art Naif Max Fourny Paris a v Českém kulturním středisku v Houstonu (USA).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 13 000 Kč

38187. Soumrak
Dražba ukončena:28.11.2019 20:40:00
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:1 400 Kč