Arnošt Hofbauer - Podvečer ve městě

Olej na kartonu, 40x35 cm. Signováno vpravo dole A. Hofbauer 1925. Rám.

Pozn.: Malba mírně poškozena.

o autorovi: 1869-1944
Narodil se v Praze. Studoval v Praze UMPRUM u prof. Ženíška, AVU u prof. Pirnera a Hynaise. Ve Vídni studoval divadelní malířství. Studijní cesty podnikl do Benátek, Paříže, Berlína, Dalmácie, Raveny a Florencie. Maloval olejem a pastelem, tématem jeho obrazů byla jak krajina, tak i figura. Aktivně se účastnil spolkového života sdružení „Mánes“. Ve své tvorbě věnoval velkou pozornost vyobrazení zvířat.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 260 000 Kč.

21618. Podvečer ve městě
Dražba ukončena:28.06.2018 22:10:41
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:3 400 Kč