August Bedřich Piepenhagen

40776. Nokturno

popis: Olej na dřevě. 24x17 cm. Monogramováno pod rámem AP. Rám, pasparta, sklo.

pozn.: Rám mírně poškozen. Malba poškozena. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

o autorovi: 1791, Soldin (Prusko) - 1868, Praha
Ve 12 letech vycestoval do Švýcarska, kde se začal učit malbě u svého jediného učitele (zřejmě Jindřich Wuest z Curychu). Piepenhagen byl autodidaktem, který se věnoval především krajinomalbě. Roku 1810 přichází do Prahy, kde se usazuje. Jeho oblíbeným motivem bylo vyobrazování měsíční noci. Často se zabývá i náměty ze Švýcarska, především horské krajiny. Kromě Švýcarska cestoval také po Francii, Belgii i Německu. Byl blízkým přítelem Josefa Navrátila. Věnoval se také kresbě a vytvořil i jednu litografii (Pohled na Mariánské Lázně). Hojně vystavoval u nás i v zahraničí (Berlín, Mnichov, Vídeň,...).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 400 000 Kč.

zbývá:

konec dražby: 26.02.2020 19:25:00

vyvolávací cena: 1 500 Kč

minimální příhoz: 500 Kč

aktuální cena: 8 000 Kč