August Bedřich Piepenhagen - Párové krajinky

Detail položky

Detail položky

Kresba, 7x6 cm a 10x6 cm. Nesignováno. Rám, pasparta, sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen. Stav ilustruje přiložená fotodokumentace.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.

Nejdelší strana: 25 cm

 

o autorovi: 1791, Soldin (Prusko) - 1868, Praha
Ve 12 letech odjel do Švýcarska, kde se začal učit malbě u svého jediného učitele (zřejmě Jindřich Wuest z Curychu). Piepenhagen byl autodidaktem, který se věnoval především krajinomalbě. Roku 1810 přišel do Prahy, kde se usadil. Jeho oblíbeným motivem bylo vyobrazování měsíční noci. Často se zabýval i náměty ze Švýcarska, především horské krajiny. Kromě Švýcarska cestoval také po Francii, Belgii i Německu. Byl blízkým přítelem Josefa Navrátila. Věnoval se také kresbě a vytvořil i jednu litografii (Pohled na Mariánské Lázně). Hojně vystavoval u nás i v zahraničí (Berlín, Mnichov, Vídeň,...).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 400 000 Kč.

posouzeno znalcem doporučujeme
154085. Párové krajinky
Zbývá:26 dnů, 14 hodin
Konec dražby:25.02.2026 21:44:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci