August Bedřich Piepenhagen - Setkání u chalupy

Detail položky

Detail položky

Olej na kartonu, 15x20 cm. Nesignováno. Rámováno.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

 

o autorovi: 1791, Soldin (Prusko) - 1868, Praha
Ve 12 letech odjel do Švýcarska, kde se začal učit malbě u svého jediného učitele (zřejmě Jindřich Wuest z Curychu). Piepenhagen byl autodidaktem, který se věnoval především krajinomalbě. Roku 1810 přišel do Prahy, kde se usadil. Jeho oblíbeným motivem bylo vyobrazování měsíční noci. Často se zabýval i náměty ze Švýcarska, především horské krajiny. Kromě Švýcarska cestoval také po Francii, Belgii i Německu. Byl blízkým přítelem Josefa Navrátila. Věnoval se také kresbě a vytvořil i jednu litografii (Pohled na Mariánské Lázně). Hojně vystavoval u nás i v zahraničí (Berlín, Mnichov, Vídeň,...).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 400 000 Kč.

vydraženo
48669. Setkání u chalupy
Dražba ukončena:27.08.2020 20:51:52
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:23 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
23 000 Kč 27.08.2020 20:46:52 2586
22 000 Kč 27.08.2020 20:42:51 4070
21 000 Kč 27.08.2020 20:37:59 7015
20 000 Kč 27.08.2020 20:34:24 4070
19 000 Kč 27.08.2020 20:29:26 2586
18 000 Kč 27.08.2020 20:28:30 7015
17 000 Kč 27.08.2020 20:24:22 2586
16 000 Kč 27.08.2020 20:23:43 4070
15 000 Kč 27.08.2020 20:04:40 2586
14 000 Kč 27.08.2020 19:46:55 4070
13 000 Kč 26.08.2020 21:37:26 7015
12 000 Kč 18.08.2020 6:58:58 1534
11 000 Kč 17.08.2020 19:46:23 4070
10 000 Kč 16.08.2020 10:53:04 1534
9 500 Kč limit (14.08.2020 14:13:47) 3912
9 500 Kč 14.08.2020 14:13:48 4175
9 000 Kč limit (01.08.2020 20:26:49) 3912
8 500 Kč limit (01.08.2020 20:26:34) 2216
8 500 Kč limit (01.08.2020 20:26:35) 3912
7 500 Kč limit (01.08.2020 2:37:43) 2216
7 000 Kč limit (01.08.2020 2:37:42) 7282
6 500 Kč limit (31.07.2020 18:53:55) 7282
6 000 Kč 31.07.2020 18:47:38 2216
5 500 Kč 31.07.2020 15:30:35 6471
5 000 Kč limit (31.07.2020 15:30:34) 2216
4 300 Kč limit (31.07.2020 15:30:02) 2216
4 200 Kč 31.07.2020 15:30:03 6471
4 100 Kč limit (31.07.2020 12:48:39) 2216
4 000 Kč 31.07.2020 12:48:40 1534
3 900 Kč limit (31.07.2020 12:48:35) 2216
3 800 Kč 31.07.2020 12:48:36 1534
3 700 Kč limit (31.07.2020 12:48:31) 2216
3 600 Kč 31.07.2020 12:48:32 1534
3 500 Kč limit (31.07.2020 8:32:22) 2216
3 400 Kč 31.07.2020 8:32:23 849
3 300 Kč limit (31.07.2020 6:03:39) 2216
3 200 Kč 31.07.2020 6:03:40 6659
3 100 Kč limit (31.07.2020 4:37:48) 2216
3 000 Kč limit (31.07.2020 4:37:47) 3912
1 700 Kč limit (31.07.2020 4:37:19) 3912
1 600 Kč 31.07.2020 4:37:20 2216
1 500 Kč limit (30.07.2020 23:33:47) 3912