August Bedřich Piepenhagen - Krajina s chalupou a venkovany

Detail položky

Detail položky

Olej na plátně, 16x21 cm. V levém dolním rohu zbytek iniciály AP. Rámováno.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem. Krakeláž. Přiložena restaurátorská zpráva Mgr. Pavla Blatného.

 

o autorovi: 1791, Soldin (Prusko) - 1868, Praha
Ve 12 letech odjel do Švýcarska, kde se začal učit malbě u svého jediného učitele (zřejmě Jindřich Wuest z Curychu). Piepenhagen byl autodidaktem, který se věnoval především krajinomalbě. Roku 1810 přišel do Prahy, kde se usadil. Jeho oblíbeným motivem bylo vyobrazování měsíční noci. Často se zabýval i náměty ze Švýcarska, především horské krajiny. Kromě Švýcarska cestoval také po Francii, Belgii i Německu. Byl blízkým přítelem Josefa Navrátila. Věnoval se také kresbě a vytvořil i jednu litografii (Pohled na Mariánské Lázně). Hojně vystavoval u nás i v zahraničí (Berlín, Mnichov, Vídeň,...).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 400 000 Kč.

vydraženo
52939. Krajina s chalupou a venkovany
Dražba ukončena:26.11.2020 19:44:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:20 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
20 000 Kč 25.11.2020 17:23:16 2249
19 000 Kč 16.11.2020 18:46:05 2216
18 000 Kč limit (16.11.2020 18:45:55) 6491
17 000 Kč 16.11.2020 18:45:56 2216
16 000 Kč limit (16.11.2020 18:44:42) 6491
15 000 Kč 16.11.2020 18:44:43 2216
14 000 Kč limit (16.11.2020 18:43:59) 6491
13 000 Kč 16.11.2020 18:44:00 2216
12 000 Kč limit (16.11.2020 18:31:22) 6491
11 000 Kč 05.11.2020 6:03:28 2216
10 000 Kč 04.11.2020 20:16:10 688
9 500 Kč 03.11.2020 6:10:50 2216
9 000 Kč 02.11.2020 19:03:01 6471
8 500 Kč limit (02.11.2020 19:02:49) 2216
8 500 Kč 02.11.2020 19:02:50 6471
8 000 Kč limit (02.11.2020 19:02:42) 2216
7 500 Kč 02.11.2020 19:02:43 6471
7 000 Kč limit (02.11.2020 19:02:34) 2216
6 500 Kč 02.11.2020 19:02:35 6471
6 000 Kč 30.10.2020 21:09:53 2216
5 500 Kč 30.10.2020 19:54:30 6471
5 000 Kč limit (30.10.2020 19:54:22) 2216
5 000 Kč limit (30.10.2020 19:54:23) 6471
4 600 Kč limit (30.10.2020 19:54:03) 2216
4 500 Kč limit (30.10.2020 19:54:02) 6471
3 900 Kč limit (30.10.2020 19:53:43) 2216
3 800 Kč 30.10.2020 19:53:44 6471
3 700 Kč limit (30.10.2020 19:53:36) 2216
3 600 Kč 30.10.2020 19:53:37 6471
3 500 Kč limit (30.10.2020 18:28:31) 2216
3 400 Kč limit (30.10.2020 18:28:30) 7282
3 200 Kč limit (30.10.2020 13:09:48) 2216
3 100 Kč limit (30.10.2020 13:09:47) 3912
2 300 Kč limit (30.10.2020 13:09:22) 3912
2 200 Kč 30.10.2020 13:09:23 2216
2 100 Kč limit (30.10.2020 13:09:10) 3912
2 000 Kč 30.10.2020 13:09:11 2216
1 900 Kč limit (30.10.2020 13:09:00) 3912
1 800 Kč 30.10.2020 13:09:01 2216
1 700 Kč limit (30.10.2020 13:08:51) 3912
1 600 Kč 30.10.2020 13:08:52 2216
1 500 Kč limit (30.10.2020 13:08:41) 3912
1 400 Kč 30.10.2020 13:08:42 2216
1 300 Kč limit (30.10.2020 11:10:49) 3912
1 200 Kč 30.10.2020 7:14:47 7005
1 100 Kč 30.10.2020 4:16:25 2216
1 000 Kč 29.10.2020 23:33:18 849