August Bedřich Piepenhagen - Nehostinná zimní krajina

Detail položky

Detail položky

Olej na kartonu, 12x16 cm. Monogramováno vlevo dole pod rámem. Rám, sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

 

o autorovi: 1791, Soldin (Prusko) - 1868, Praha
Ve 12 letech odjel do Švýcarska, kde se začal učit malbě u svého jediného učitele (zřejmě Jindřich Wuest z Curychu). Piepenhagen byl autodidaktem, který se věnoval především krajinomalbě. Roku 1810 přišel do Prahy, kde se usadil. Jeho oblíbeným motivem bylo vyobrazování měsíční noci. Často se zabýval i náměty ze Švýcarska, především horské krajiny. Kromě Švýcarska cestoval také po Francii, Belgii i Německu. Byl blízkým přítelem Josefa Navrátila. Věnoval se také kresbě a vytvořil i jednu litografii (Pohled na Mariánské Lázně). Hojně vystavoval u nás i v zahraničí (Berlín, Mnichov, Vídeň,...).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 400 000 Kč.

vydraženo
45249. Nehostinná zimní krajina
Dražba ukončena:27.05.2020 22:15:04
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:26 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
26 000 Kč limit (27.05.2020 22:10:04) 4982
25 000 Kč limit (27.05.2020 22:10:03) 7101
20 000 Kč limit (27.05.2020 21:47:26) 4982
19 000 Kč 27.05.2020 21:47:27 5720
18 000 Kč limit (27.05.2020 21:47:18) 4982
17 000 Kč 27.05.2020 21:47:19 5720
16 000 Kč limit (27.05.2020 18:01:49) 4982
15 000 Kč limit (27.05.2020 18:01:48) 6318
9 000 Kč limit (27.05.2020 17:56:40) 6318
8 500 Kč 27.05.2020 6:57:10 6471
8 000 Kč 25.05.2020 10:39:44 4982
7 500 Kč limit (21.05.2020 19:39:01) 6471
7 500 Kč 21.05.2020 19:39:02 2216
7 000 Kč limit (21.05.2020 19:38:50) 6471
6 500 Kč 21.05.2020 19:38:51 2216
6 000 Kč limit (21.05.2020 16:33:17) 6471
5 500 Kč limit (21.05.2020 16:32:42) 2216
5 500 Kč limit (21.05.2020 16:32:43) 6471
4 900 Kč limit (21.05.2020 16:32:15) 2216
4 800 Kč limit (21.05.2020 16:32:14) 6471
4 200 Kč limit (20.05.2020 17:15:05) 2216
4 100 Kč 20.05.2020 17:15:06 1534
4 000 Kč limit (20.05.2020 17:15:00) 2216
3 900 Kč 20.05.2020 17:15:01 1534
3 800 Kč limit (20.05.2020 17:14:55) 2216
3 700 Kč 20.05.2020 17:14:56 1534
3 600 Kč limit (20.05.2020 17:14:49) 2216
3 500 Kč 20.05.2020 17:14:50 1534
3 400 Kč limit (14.05.2020 20:26:40) 2216
3 300 Kč 14.05.2020 20:26:41 1534
3 200 Kč limit (14.05.2020 20:26:25) 2216
3 100 Kč 14.05.2020 20:26:26 1534
3 000 Kč limit (14.05.2020 20:26:17) 2216
2 900 Kč 14.05.2020 20:26:18 1534
2 800 Kč limit (14.05.2020 20:26:03) 2216
2 700 Kč 14.05.2020 20:26:04 1534
2 600 Kč limit (14.05.2020 20:25:47) 2216
2 500 Kč 14.05.2020 20:25:48 1534
2 400 Kč limit (14.05.2020 20:25:37) 2216
2 300 Kč 14.05.2020 20:25:38 1534
2 200 Kč limit (14.05.2020 20:25:29) 2216
2 100 Kč 14.05.2020 20:25:30 1534
2 000 Kč limit (14.05.2020 20:25:20) 2216
1 900 Kč 14.05.2020 20:25:21 1534
1 800 Kč limit (14.05.2020 20:25:11) 2216
1 700 Kč 14.05.2020 20:25:12 1534
1 600 Kč limit (14.05.2020 20:25:03) 2216
1 500 Kč 14.05.2020 20:25:04 1534
1 400 Kč limit (13.05.2020 17:45:28) 2216
1 300 Kč 13.05.2020 17:45:29 1593
1 200 Kč 08.05.2020 17:16:44 2216
1 100 Kč 07.05.2020 22:24:33 849
1 000 Kč 07.05.2020 17:14:32 2216