Augustin Němejc - Odpočinek na cestě

Olej na plátně, 62x42 cm, signováno vpravo dole Aug. Němejc, rám, zaskleno.

1861, Nepomuk - 1938, Plzeň
Žák AVU v Praze (prof. Sequens). Po roce odcházi na Akademiii do Mnichova (prof. Gysis a Wagner). Po návratu do Čech působí v Plzni. Roku 1892 odjíždí studijně do Paříže, kde se učí v soukromé škole prof. Colarossiho. Po návratu do vlasti se věnuje studiu postav z Plzeňska. Zachycuje život plzeňského venkova a studuje detaily místního kroje.

5695. Odpočinek na cestě
Dražba ukončena:29.09.2016 21:28:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:17 000 Kč