Augustin Němejc - Krojovaná žena v zimní krajině

Olej na plátně, 50x68 cm. Signováno vpravo dole A. Němejc 1905. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 82 cm

o autorovi: 1861 - 1938
Studoval na AVU v Praze u prof. Sequense a na Akademii v Mnichově. Po studiích působil jako malíř a pedagog v Plzni. Jeho obrazy představovaly hlavně život prostých lidí na Plzeňsku. Za obraz Beznadějná láska získal na Všeobecné zemské jubilejní v Praze 1891 roční stipendium v Paříži. Stálá expozice jeho děl je umístěna v Městské galerii v Nepomuku.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 37 000 Kč.

posouzeno znalcem
115456. Krojovaná žena v zimní krajině
Zbývá:20 dnů, 14 hodin
Konec dražby:29.05.2024 20:10:00
Minimální příhoz:100 Kč
Aktuální cena:3 100 Kč

3 100 Kč 04.05.2024 22:09:25 1610
3 000 Kč 27.04.2024 13:50:17 15031