Augustin Němejc - Pasáčci u ohně

Kombinovaná technika - kresba, 17x22 cm. Signováno vpravo dole Ang. Němejc. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1861 - 1938
Studoval na AVU v Praze u prof. Sequense a na Akademii v Mnichově. Po studiích působil jako malíř a pedagog v Plzni. Jeho obrazy představovaly hlavně život prostých lidí na Plzeňsku. Za obraz Beznadějná láska získal na Všeobecné zemské jubilejní v Praze 1891 roční stipendium v Paříži. Stálá expozice jeho děl je umístěna v Městské galerii v Nepomuku.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 37 000 Kč.

47877. Pasáčci u ohně
Dražba ukončena:16.09.2020 19:13:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:600 Kč

600 Kč 15.09.2020 20:08:51 6965
500 Kč 11.09.2020 21:06:37 5752