Olej na plátně, 52x40 cm. Signováno vlevo dole Ságner. Rám.
Dílo vystaveno: 1976 - Krajská galerie Hradec Králové; 1978 - Rychnov nad Kněžnou, Kostelec nad Orlicí, Opočno; 1986 - Duchcov; 1991 Roudnice nad Labem; 1991 Rychnov nad Kněžnou.
Publikováno v katalogu Augustin Ságner, výběr z díla, 1991, č. katalogu 62
o autorovi: 1891 – 1946
Malíř, pedagog. Studoval na AVU v Praze u J. Preislera, po 1. světové válce a pobytu na frontě dokončil studia u M. Pirnera, V. Nechleby a F. Thieleho. Působil jako středoškolský profesor kreslení v Praze, Mladé Boleslavi a Duchcově. Byl členem Skupiny Kvart, s níž vystavoval.