Augustin Satra

36491. Cesta lesem

popis: Olej na kartonu, 26x17 cm. Signováno vlevo dole A. Satra. Rám, sklo.

o autorovi: 1877 - 1909
Narozen v Kouřimi. Studoval pražskou AVU u prof. Mařáka a Ottenfelda. Stipendium použil k cestám do Mnichova, Paříže a Hamburku, odkud odcestoval do Ameriky, kde se usadil natrvalo. Ve své tvorbě se věnoval hlavně krajinomalbě. Tvořil hlavně mořské motivy, ale inspirací mu byly také Alpy a česká krajina, Praha a Jilemnice.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 100 000 Kč

dražba ukončena: 30.10.2019 19:52:44

vyvolávací cena: 1 000 Kč

vydraženo za: 2 400 Kč