Olej na plátně, 107 x 133 cm, signováno autorsky vpravo dole, datováno 26 (1926), rámováno ve vkusném uměleckém rámu.
Předkládané umělecké dílo mistrovsky zachycuje jak dobovou architekturu náměstí města na Moravském Slovácku (Bzenec?, Uherský Brod?), tak vlevo vzadu i židovskou synagogu, a dále krojovou pestrost včetně velkého množství postav většinou v pohybu, zakomponovaných do atmosféry trhů, kde docházelo k setkávání venkovanů z různých spádových dědin, což je patrné i na obraze v rámci rozmanité krojové pestrosti. Zobrazená úroda v popředí překvapivě zachycuje i nabídku melounů dříve běžně pěstovaných na Moravském Slovácku – zejména díky příznivějším klimatickým podmínkám – na Dolňácku.
Takto výjimečné vysoce kvalitní dílo se od tohoto autora na trhu s folklorním uměním více jak 30 let vůbec neobjevilo!
Tato vynikající a naprosto výjimečná nabídka nabízí investorům a sběratelům získat naprosto raritní a skvělé galerijní dílo a hlavně dobře investovat peníze v nejisté finanční době. Jedna z nejvýznamnějších nabídek na trhu s folklorní malbou! Mimořádná sběratelská příležitost. Obdobná raritní díla, pokud se vůbec na trhu s uměním objeví, stojí od 5000 – 10000€. Rare! Neopakovatelná exkluzivní nabídka!