Bedřich Feigl

25405. Za vsí

popis: Akvarel, 42x60 cm. Signováno vpravo dole Feigl. Rám, sklo.

o autorovi: 1884, Praha - 1965, Londýn
Žák pražské akademie (1904-1906; prof. Bukovac, Roubalík a Thiele). Procestoval Belgii, Francii, Itálii, Německo, Anglii i USA. Dlouho žil zejména v New Yorku a Berlíně. Maluje expresionistická díla plná ponurých barev. Tvořil motivy z okolí Jeruzaléma, biblické pasýře a české i zahraniční krajiny. Byl členem umělecké skupiny Osmi (Emil Filla, Bedřich Feigl, Max Horb, Otakar Kubín, Bohumil Kubišta, Willi Nowak, Emil Artur Pittermann, Antonín Procházka. Později se přidali Vincenc Beneš, Linka Scheithauerová-Procházková a Václav Špála). Jednalo se o mladou generaci absolventů AVU (všem bylo do 25 let), kteří se věnovali především expresionismu a fauvismu.

dražba ukončena: 29.11.2018 22:19:48

vyvolávací cena: 800 Kč

vydraženo za: 6 000 Kč