Bedřich Havránek - Skaliska

Akvarel, 19x27 cm. Nesignováno. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.

Nejdelší strana: 45 cm

o autorovi: 1821 - 1899
Narodil se v Praze. Již v patnácti letech začal studovat pražskou AVU u prof. Mánese, Rubena a Haushofera. Po ukončení studií navštívil Francii, Polsko, Švýcarsko, Anglii, Bavorsko, Rakousko a Německo. Patřil k oblíbeným malířům rakouského arcivévody a cestovatele Ludvíka Salvátora Toskánského, který byl jeho žákem. Podle skic, které mu arcivévoda posílal z cest a později i Havránkových vlastních fotografií zpracoval obrazový doprovod několika cestopisů.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 1 200 000 Kč.

vydraženo posouzeno znalcem doporučujeme
89674. Skaliska
Dražba ukončena:22.02.2023 22:33:17
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:2 600 Kč