Bedřich Hoffstädter - Model v atelieru

Olej na plátně, 69x52 cm. Signováno vpravo dole B. Hoffstädter. Rám.

Pozn.: Malba mírně poškozena. Zezadu obraz- žena. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem a prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc..

o autorovi: 1910 - 1954
Narodil se v Trenčíně. Studoval na Ukrajinské akademii a pak na AVU u prof. W. Nowaka. V jeho tvorbě se objevují válečné a protiválečné motivy z protektorátní Prahy, též žánrové a sportovní motivy. Po návratu do Bratislavy maloval krajiny Liptova, Oravy, Horehroní.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 90 000 Kč

35242. Model v atelieru
Dražba ukončena:25.09.2019 22:20:00
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:7 000 Kč