Bedřich Plaške - Chalupy za potokem

Olej na plátně fixovaném na kartonu, 42x26 cm. Nesignováno. Rám, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

o autorovi: 1875 - 1952
Narodil se v Jaroměři. Studoval AVU v Praze u prof. Mařáka. Ve své tvorbě se věnoval hlavně krajinomalbě. Zajímavostí je, že prof. Mařák v něm objevil i jeho další talent, a to pěvecký, a na jeho doporučení zpěv vystudoval a vystupoval jak v Národním divadle, tak na předních evropských scénách.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 50 000 Kč.

Bedřich Plaške
47591. Chalupy za potokem
Dražba ukončena:30.07.2020 22:23:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:3 100 Kč