Bedřich Prokop

56552. Umelcuv pokoj

popis: Olej na plátně, 56 x 78 cm, signováno autorsky vlevo dole, datováno 1957, rámováno v galerijním reprezentativním masivním kaskádovitém autorském rámu za použití střídajícího dekoru černě laděného povrchu s patinovo-zlatými linkami.
Malíř zachytil své další dílo zavěšené na stěně svého pokoje včetně dobového nábytku, kdy atmosféra salonu je brilantně za pomocí mistrovsky vystínovaného pozadí dotažena k úplnému vrcholu autorovi tvorby. Dílo bylo mnoho let neprodejné, pro citlivý vztah k umělci.
Obraz pochází z vynikající umělecké sbírky českých krajanů žijících ve Vídni. Reprezentativní hodnotné umělecké zobrazení bohatosti kytice s raritním propojením interiéru malířova pokoje včetně zachycení dalšího autorova obrazu: „Plachetnice ve Středomoří“. Významná sběratelská nabídka.

zbývá: 6 dnů, 2 hodin

konec dražby: 04.03.2021 19:46:00

vyvolávací cena: 500 Kč

minimální příhoz: 100 Kč

aktuální cena: 500 Kč

500 Kč limit (17.02.2021 15:08:02) 2633