Bedřich Ženíšek - Soubor 2 prací

Oleje na kartonu, oba 25x35 cm. Oba signovány B.Ženíšek . Rámovány.

Pozn.: Rámy mírně poškozeny.

o autorovi: 1872 – 1930
Malíř. Studoval UMPRUM v Praze, studijně navštěvoval ateliér R. Rzihovského v Praze, malíře divadelních dekorací. Věnoval se krajinomalbě, motivy hledal v Čechách, ale také na jihu v Jugoslávii. Zajímal se rovněž o divadlo, namaloval oponu pro ochotníky ve Svijanech a sám napsal řadu divadelních her.

42587. Soubor 2 prací
Dražba ukončena:26.03.2020 22:15:00
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:7 000 Kč