Bedřich Ženíšek - Zámek Poděbrady

Olej na překližce, 23x27 cm. Signováno vpravo dole B. Ženíšek. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 32 cm

o autorovi: 1872 – 1930
Malíř. Studoval UMPRUM v Praze, studijně navštěvoval ateliér R. Rzihovského v Praze, malíře divadelních dekorací. Věnoval se krajinomalbě, motivy hledal v Čechách, ale také na jihu v Jugoslávii. Zajímal se rovněž o divadlo, namaloval oponu pro ochotníky ve Svijanech a sám napsal řadu divadelních her.

113640. Zámek Poděbrady
Dražba ukončena:24.03.2024 21:32:37
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:4 100 Kč