Beneš Knüpfer

1653. Dvě najády

popis: Olej na plátně, 50x84 cm, signováno vpravo dole, rám, ten mírně poškozen.

1844, Frydštejn u Sychrova - 1910, na moři na parníku Wiliam
Žák AVU (1865), poté studia u profesorů K. Pilotyho, Raaba a Wagnera. na Akademii v Mnichově. Vedle portrétů a figurálních kompozic, zpracovaných různými malířskými technikami, dosáhl úspěchu zejména v malbě moře zalidněného bájnými a alegorickými postavami.

Pozn.: Plátno nevypnuté, v malbě krakeláž. Konzultováno a pravost ověřena PHDr. Michaelem Zachařem.

dražba ukončena: 26.11.2014 21:32:00

vyvolávací cena: 20 000 Kč

vydraženo za: 110 000 Kč