Berta Liebscherová-Havlíčková - Chalupa ve stráni

Olej na plátně fixovaném na kartonu, 37x45 cm. Signováno vpravo dole B. Liebscherová-Havlíčková. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1864-1954
Narodila se v Lovčicích na Šumavě. Studovala na UMPRUM v letech 1887–1891 na dámském oddělení pro kreslení u profesorů J. Schikanedera, F. Ženíška, J. V. Myslbeka či Adolfa Liebschera. Později se stala žákyní Hermíny Laukotové, kde se věnovala figurální malbě, a rovněž navštěvovala krajinářskou školu Karla Liebschera. V roce 1891 na pražské Jubilejní výstavě byly její práce zastoupeny v expozici žákyň Uměleckoprůmyslové školy. Ve své tvorbě se věnovala hlavně malbám krajin a květinových zátiší.

46536. Chalupa ve stráni
Dražba ukončena:25.06.2020 21:14:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:900 Kč