Berta Liebscherová-Havlíčková

306718. Růže

popis: Olej na plátně fixovaném na kartonu, 26x34 cm. Signováno vpravo dole B. Liebscherová Havlíčková. Rám, sklo.

pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1864-1954
Narodila se v Lovčicích na Šumavě. Po smrti matky se přihlásila k řádnému studiu na Uměleckoprůmyslové škole. Zde studovala v letech 1887–1891 na dámském oddělení pro kreslení u prof. J. Schikanedra, F. Ženíška, J. V. Myslbeka či Adolfa a Karla Liebschera. Později se stala žákyní Hermíny Laukotové, kde se věnovala figurální malbě, a rovněž navštěvovala krajinářskou školu Karla Liebschera. V roce 1891 na pražské Jubilejní výstavě byly její práce zastoupeny v expozici žákyň Uměleckoprůmyslové školy. Ve své tvorbě se věnovala hlavně malbám krajin a květinových zátiší.

zbývá: 3 dnů, 18 hodin

konec dražby: 27.11.2020 20:10:00

vyvolávací cena: 500 Kč

minimální příhoz: 100 Kč

aktuální cena: 700 Kč