Kombinovaná technika, akvarel na kartonu, 44x64 cm, signováno autorsky ligaturou umělce B (Bezděk) s datací 68(1968), rámováno v umělecké paspartě pod sklem v reprezentativním masivním ručně vyřezávaném rámu povrchově ošetřeném šelakovou politurou, rozměr s rámem a paspartou 100x115 cm.
Autor opět jako fenomenální kreslíř a bezkonkurenční v technice akvarelu zachytil realisticky těžkou práci při obstarávání dřeva z lesů na Horňácku v okolí horňácké obce Hrubá Vrbka. Potemnělá krajina před soumrakem navíc s přibývajícími sněhovými vločkami se zakomponováním postav s ukázkou i horňáckým mužských kožichů rovněž ztvárněny v souboru (Mužské kožuchy – Joža Uprka) je v díle jasně zakomponováno i poselství pro další generace, jak byl Horňáku tvrdý a těžký.
Obraz adjustovaný ve vzácném ručně vyřezávaném rámu je mimořádnou brilantní prací největšího malíře moravského Slovácka mistra Fr. Bezděka, kdy v tak vysoké kvalitě se již obdobná díla na trhu s uměním již téměř neobjevují.
O autorovi: František Bezděk - byl osobitý akademický malíř Slovácka, kreslíř a ilustrátor. Narodil se v roce 1906 v Uherském Ostrohu a zemřel roku 1983. V jeho obrazech se objevuje jeho rodné Slovácko v různých podobách: všední i sváteční události téměř jako kronika zdejšího života, reflektující jeho okouzlující prostotou i jadrnost. Častým motivem jsou koně a koňská spřežení. František Bezděk ilustroval dvanáct knih Jacka Londona, a také knihy Franka Jilíka a Christo Boteva.