Kombinovaná technika na kartonu, 44 x 64 cm, signováno autorsky vpravo dole, datováno 68 (1968),s rámem a paspartou 80 x 100 cm, rámováno v umělecké paspartě pod sklem do galerijního vysoce reprezentativního dekorativního masivního rámu s bohatými ručně vyřezávanými ornamenty se stříbrným patinovaným povrchem.
Bohatost krojové pestrosti zachycená na galerijním mnohokráte vystavovaném díle – Tancovačka ve Velkej, je brilantním etnografickým dokumentem u příležitosti lidové zábavy ve Velké nad Veličkou (Horňácko) v rámci oslav Horňáckých slavností 1968.
Umělec v unikátní tvorbě akvarelové nemá ve folklorní tvorbě žádnou konkurenci, jen malíř Aleš Černý, který zachytil akvarelem a hlavně temperou tanečníky folklorních tanců, by mohl Fr. Bezděkovi, i když jen z malé části konkurovat.
Na virtuózně namalovaném předkládaném a vysoce kvalitním díle je zachyceno celkem 26 postav! Od hudebníků přes tanečníky, diváky, včetně zvědavých dětí a hospodského s pivem, navíc v pozadí jsou ještě střechy domů ve Velkej. Obdobné takto kvalitní práce se pohybují od 800 do 1200€. Dílo pochází původně z vynikající folklorní sbírky umění Moravského Slovácka se silným zaměřením na Horňácko.
O autorovi: František Bezděk - byl osobitý akademický malíř Slovácka, kreslíř a ilustrátor. Narodil se v roce 1906 v Uherském Ostrohu a zemřel roku 1983. V jeho obrazech se objevuje jeho rodné Slovácko v různých podobách: všední i sváteční události téměř jako kronika zdejšího života, reflektující jeho okouzlující prostotou i jadrnost. Častým motivem jsou koně a koňská spřežení. František Bezděk ilustroval dvanáct knih Jacka Londona a také knihy Franka Jilíka a Christo Boteva.