Bohdan Kopecký - Brána u městečka

Kresba, 22x29 cm. Signováno vpravo dole B. Kopecký 61. Rám, sklo.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc..

o autorovi: 1928-2010
Narodil se v Litomyšli. Studoval pražskou AVU u prof. Nejedlého. V 50. letech byl označen za odpůrce socialismu a pracoval jako horník. Krajina Mostecka se mu stala inspirací. Politicky se angažoval také v období Pražského jara a důsledkem byl zákaz výstav a práce v propagačním oddělení JZD. Po r. 1989 se naplno vrátil k volné tvorbě. Patří mezi přední české krajináře 20. století.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 420 000 Kč

19084. Brána u městečka
Dražba ukončena:16.05.2018 21:12:26
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:3 300 Kč