Bohdan Kopecký

35073. Grand Canyon- Arizona

popis: Kombinovaná technika, 10x14 cm. Signováno vlevo dole B. Kopecký 93. Rám, pasparta, sklo.

o autorovi: 1928-2010
Narodil se v Litomyšli. Studoval pražskou AVU u prof. Nejedlého. V 50. letech byl označen za odpůrce socialismu a pracoval jako horník. Krajina Mostecka se mu stala inspirací v jeho tvorbě. Politicky se angažoval také v období Pražského jara a důsledkem byl zákaz výstav a práce v propagačním oddělení JZD. Po r. 1989 se naplno vrátil k volné tvorbě. Patří mezi přední české krajináře 20. stol.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 420 000 Kč

dražba ukončena: 25.09.2019 19:31:00

vyvolávací cena: 600 Kč

vydraženo za: 1 800 Kč