Bohdan Kopecký - Grand Canyon

Kombinovaná technika, 10x15 cm, signováno vpravo dole B. Kopecký, rám, pasparta, zaskleno.

o autorovi: 1928-2010
Narodil se v Litomyšli. Studoval pražskou AVU u prof. Nejedlého. V 50. letech byl označen za odpůrce socialismu a pracoval jako horník. Krajina Mostecka se mu stala inspirací. Politicky se angažoval také v období Pražského jara a důsledkem byl zákaz výstav a práce v propagačním oddělení JZD. Po r. 1989 se naplno vrátil k volné tvorbě. Patří mezi přední české krajináře 20. století.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 420 000 Kč

12719. Grand Canyon
Dražba ukončena:21.09.2017 22:11:31
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:3 300 Kč