Bohdan Kopecký - Jugoslávie

Kombinovaná technika, 20x30 cm. Signováno vlevo dole Kopecký. Rám, pasparta, sklo.

o autorovi: 1928-2010
Narodil se v Litomyšli. Studoval pražskou AVU u prof. Nejedlého. V 50. letech byl označen za odpůrce socialismu a pracoval jako horník. Krajina Mostecka se mu stala inspirací. Politicky se angažoval také v období Pražského jara a důsledkem byl zákaz výstav a práce v propagačním oddělení JZD. Po r. 1989 se naplno vrátil k volné tvorbě. Patří mezi přední české krajináře 20. století.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 420 000 Kč

94368. Jugoslávie
Dražba ukončena:30.04.2023 22:31:40
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:4 800 Kč