Bohdan Kopecký - Kompozice

Kombinovaná technika, 11x15 cm. Signováno dole uprostřed B. Kopecký 06. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1928-2010
Narodil se v Litomyšli. Studoval pražskou AVU u prof. Nejedlého. V 50. letech byl označen za odpůrce socialismu a pracoval jako horník. Krajina Mostecka se mu stala inspirací. Politicky se angažoval také v období Pražského jara a důsledkem byl zákaz výstav a práce v propagačním oddělení JZD. Po r. 1989 se naplno vrátil k volné tvorbě. Patří mezi přední české krajináře 20. století.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 420 000 Kč

35285. Kompozice
Dražba ukončena:26.09.2019 19:32:00
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:2 500 Kč