Bohdan Kopecký - Krajina

Dřevoryt, 29x40 cm. Signováno vpravo dole Bohd. Kopecký 1970. Autorská adjustace, sklo.

Pozn.: Mírně poškozeno.

o autorovi: 1928-2010
Narodil se v Litomyšli. Studoval pražskou AVU u prof. Nejedlého. V 50. letech byl označen za odpůrce socialismu a pracoval jako horník. Krajina Mostecka se mu stala inspirací. Politicky se angažoval také v období Pražského jara a důsledkem byl zákaz výstav a práce v propagačním oddělení JZD. Po r. 1989 se naplno vrátil k volné tvorbě. Patří mezi přední české krajináře 20. století.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 420 000 Kč

24602. Krajina
Dražba ukončena:15.11.2018 20:49:00
Vyvolávací cena:600 Kč
vydraženo za:2 100 Kč