Bohdan Kopecký - Krajina

Kombinovaná technika, 19x28 cm. Signováno vlevo dole Boh. Kopecký 1982. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Vzadu pozůstalostní razítko.

o autorovi: 1928-2010
Narodil se v Litomyšli. Studoval pražskou AVU u prof. Nejedlého. V 50. letech byl označen za odpůrce socialismu a pracoval jako horník. Krajina Mostecka se mu stala inspirací. Politicky se angažoval také v období Pražského jara a důsledkem byl zákaz výstav a práce v propagačním oddělení JZD. Po r. 1989 se naplno vrátil k volné tvorbě. Patří mezi přední české krajináře 20. století.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 420 000 Kč

53009. Krajina
Dražba ukončena:26.11.2020 20:59:56
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:2 800 Kč