Bohdan Kopecký

53009. Krajina

popis: Kombinovaná technika, 19x28 cm. Signováno vlevo dole Boh. Kopecký 1982. Rám, pasparta, sklo.

pozn.: Vzadu pozůstalostní razítko.

o autorovi: 1928-2010
Narodil se v Litomyšli. Studoval pražskou AVU u prof. Nejedlého. V 50. letech byl označen za odpůrce socialismu a pracoval jako horník. Krajina Mostecka se mu stala inspirací v jeho tvorbě. Politicky se angažoval také v období Pražského jara a důsledkem byl zákaz výstav a práce v propagačním oddělení JZD. Po r. 1989 se naplno vrátil k volné tvorbě. Patří mezi přední české krajináře 20. stol.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 420 000 Kč

dražba ukončena: 26.11.2020 20:59:56

vyvolávací cena: 1 000 Kč

vydraženo za: 2 800 Kč