Bohdan Kopecký - Lávová pole Hawaii 94

Kombinovaná technika, 23x30 cm, signováno vlevo dole Bohdan Kopecký, rám, zaskleno.

o autorovi: 1928-2010
Narodil se v Litomyšli. Studoval pražskou AVU u prof. Nejedlého. V 50. letech byl označen za odpůrce socialismu a pracoval jako horník. Krajina Mostecka se mu stala inspirací. Politicky se angažoval také v období Pražského jara a důsledkem byl zákaz výstav a práce v propagačním oddělení JZD. Po r. 1989 se naplno vrátil k volné tvorbě. Patří mezi přední české krajináře 20. století.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 420 000 Kč

15820. Lávová pole Hawaii 94
Dražba ukončena:25.01.2018 22:09:12
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:4 600 Kč