Bohdan Kopecký - Praha

Kresba, 50x75 cm, signováno vpravo dole 15.VII.59 B. Kopecký, rám, zaskleno.

Pozn.: Rám poškozen. Papír mírně zašpiněn. Konzultováno a pravost ověřena prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc..

o autorovi: 1928-2010
Narodil se v Litomyšli. Studoval pražskou AVU u prof. Nejedlého. V 50. letech byl označen za odpůrce socialismu a pracoval jako horník. Krajina Mostecka se mu stala inspirací. Politicky se angažoval také v období Pražského jara a důsledkem byl zákaz výstav a práce v propagačním oddělení JZD. Po r. 1989 se naplno vrátil k volné tvorbě. Patří mezi přední české krajináře 20. století.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 420 000 Kč

10717. Praha
Dražba ukončena:01.06.2017 18:43:04
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:13 000 Kč